Shopping Cart
0 items
 
Specials
 

Bóle reumatyczne

Bóle reumatyczne - przyczyny, objawy i leczenie reumatyzmu

Ból mięśni, problemy z poruszaniem, zmęczenie i bezradność - kiedy każdy ruch ciała jest prawdziwą torturą, wtedy często używamy słowa reumatyzm. To prawda, wszystkie objawy są typowymi dolegliwościami reumatycznymi. Niestety większość z nas nie zna sposobów leczenia tej choroby a ponadto bagatelizuje jej objawy. Konsekwencją braku wiedzy jest dramatycznie rosnąca liczba chorych. Czy warto cierpieć z powodu niewiedzy?

Zima znacznie częściej niż w pozostałych porach roku, wiele osób skarży się na bóle mięśni i stawów. Nic dziwnego dość gwałtownie obniżająca się temperatura, częste zmiany pogody oraz rosnący poziom wilgoci w powietrzu nie wpływają korzystnie na nasz układ ruchu. Stąd w poczekalniach lekarskich wydłużają się kolejki pacjentów z problemami reumatycznymi. Niestety będzie ich coraz więcej. Obecnie na bóle reumatyczne choruje ok 5 mln. Polaków, co oznacza, że prawie co siódmy z nas cierpi z ich powodu. Jeszcze bardziej pesymistyczne okazują się prognozy na najbliższą przyszłość. Naukowcy z bostońskiego Harvard University przewidują wzrost liczby zachorowań nawet o 40 proc. zaledwie w ciągu najbliższego dwudziestolecia. To oznaczałoby, że na ok. 180 mln zgonów w 2030 roku przyczyną 5,5 mln będą właśnie schorzenia reumatyczne. Bez wątpienia takie prognozy potwierdzą się, jeśli problemy reumatyczne nie przestaną być przez nas bagatelizowane. Bazując na wielu przeprowadzonych wynikach badań opinii publicznej nasza wiedza o tego typu schorzeniach reumatycznych jest niewielka, a nawet bardziej przypomina zbiór mitów niż rzetelną wiedzę. Dla większości z nas reumatyzm to uciążliwe i bolesne, ale niegroźne dolegliwości dotyczące w szczególności osób starszych. Ponadto udowodniono, że prawie połowa badanych nigdy nie słyszała o reumatoidalnym zapaleniu stawów (RZS), jednej z najczęstszych choró reumatycznych.

Zanim zaczniemy dociekać przyczyn tak licznych zachorowań, warto dokładnie sprecyzować samo pojęcie - reumatyzm. Nie jest to wcale choroba stawów - jak większość z nas myśli - jest to choroba układu immunologicznego. Nasz organizm został wyposażony w bardzo skuteczny system odpornościowy, który w skrajnych przypadkach zamiast nas chronić - szkodzi. Dzieje się tak w przypadku, gdy zwalczając szkodliwe bakterie i inne czynniki nasz układ niszczy również zdrowe tkanki naszego ciała, co jest definiowane właśnie jako RZS. Z niewiadomych przyczyn leukocyty, zwane białymi krwinkami atakują błonę maziową i powodują jej uszkodzenia. W ten sposób zaatakowane stawy bronią się stanem zapalnym a my odczuwamy silny ból. Niszczycielskie komórki szybko się dzielą i potrafią zaatakować wszystkie stawy, w dodatku mogą zaatakować również inne organy - w szczególności nerki, serce, układ naczyń, środkowy i obwodowy układ nerwowy a nawet błony śluzowe surowicze. Z pewnością kolejnym zaskoczeniem będzie fakt, iż schorzenia reumatyczne dotyczą nie tylko osób w podeszłym wieku. Dowiedziono, że grupa najbardziej narażonych na reumatyzm to osoby między 30. a 50. rokiem życia, szczególnie aktywne, znajdujące się w pełni sił. Dodatkowo wskazuje się na trzykrotnie większą liczbę kobiet chorych na reumatyzm niż mężczyzn. Niestety do dziś lekarzom nie udało się ustalić wszystkich przyczyn schorzenia. Nadal nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie: dlaczego układ immunologiczny niszczy zdrowe komórki stawów. Pewne jest natomiast to, że schorzenia często mają podłoże genetyczne. Dodatkowo warto nadmienić, że bolesne zapalenie stawu może być wywołane również urazami, wieloletnimi przeciążeniami, wadami postaw, nadwagą, czy zmianami zwyrodnieniowymi stawów i kręgosłupa.

Na myśl o uśmierzeniu bólu większość z nas reaguje podobnie - środki przeciwbólowe. Niestety nie wszyscy mogą je przyjmować. Istnieje wiele przeciwwskazań dotyczących zażywania środków przeciwbólowych m.in. choroba wrzodowa, niewydolność wątroby, choroba pęcherzyka żółciowego, czy alergia na substancje zawarte w tabletkach. Mogą one doprowadzić do zapalenia błony śluzowej przewodu pokarmowego, zmian dermatologicznych, uszkodzenia nerek a nawet alergicznych uszkodzeń szpiku kostnego. Dodatkowo przyjmowanie dawek leków  przeciwbólowych w długim okresie powoduje uodpornienie się organizmu na substancje, co jest reakcją naturaln Podsumowując, środki przeciwbólowe ciężko nazwać tabletką szczęścia

Z pomocą cierpiącym na bóle reumatyczne wychodzi najnowocześniejsza medycyna, zastępując tabletki mniej inwazyjną i bardziej skuteczną terapią miejscową. Dzięki działaniu ściśle w miejscu toczącego się stanu chorobowego wszystkie substancje zawarte w preparacie przenikają wprost do miejsca bólu i natychmiast przynoszą ukojenie. Preparatem opartym na wykorzystaniu terapii miejscowej są innowacyjne plastry magnetyczne z biofotonami HUASHEN przeciwbolowe. Rozgrzewając obolałe miejsce uśmierzają bóle związany ze zmianami chorobowymi układu stawowo-mięśniowego, zlokalizowanymi w określonej okolicy (np. plecy, kark, barki, krzyż). Plastry te są wytwarzane w specjalnej recepturze i specjalnej obróbce materiałów naturalnych w oparciu o nanocząstki z biofotonów i biomagnitami. Fale emitowane przez biofotony, łatwo przyswajalne sa przez organizm ludzki i maja pozytywny wpływ na organizm, aktywnie stymuluje układ nerwowy, skutecznie pomaga

Nie bagatelizuj swojego zdrowia ani ostrzegawczych sygnałów jakie wysyła Twój organizm. Im wcześniej wykryta choroba tym mniej bolesne leczenie. Jesli odczuwasz bol plecow,bol kregoslupa,dokucza Ci dyskopatia i chcesz sie pozbyc powyzszych problemow to trafiles w dobre miejsce.Rekomendujemy tu  odziez z biofotonami produkcji  Huashen;

-przy reumatycznych bolach kregoslupa (pas + czapeczka)

-przy reumatycznych bolach stawow lokciowych (opaski na lokcie)

-przy reumatycznych bolach kolan (opaski na kolana)

-przy reumatycznych bolach srodstopia (opaski na kostki)

-przy zapaleniach kregow szyjnych (opaska na szyje)

-przy reumatycznych bolach plecow i kregow (pas + czapeczka)

-przy reumatoidalnym artretyznie (posciel z biofotonami)

Pamiętaj również, że gdy dopadnie nas ból mięśni, stawów czy kręgosłupa szybki efekt terapeutyczny zapewni wapno Huashen łagodząc skutecznie bóle mięśni i stawów. Wapno pomaga w krzepnięcia krwi, regulacji ciśnienia krwi, normalizuje funkcjonowanie układu nerwowego, żołądka, przewodu pokarmowego, usuwa skurcze mięśni, elastyczność ścian naczyń, usuwa sole (radionuklidy i metale ciężkie), jest silnym przeciwutleniaczem.

Naturalny pylek pszczeli "HuaShen"-daje przy leczeniu reumatyzmu caly kopleks witamin ,aminokwasow i enzymow potrzebnych do regeneracji kosci i miesni przy chorobach reumatycznych.Zawarty w pylku bor potrzebny jest dla normalnego stanu kosci,krzem ,gra wazna role w formulowaniu tkanki lacznej kosci,cynk i magnez potrzebne dla normalnego rozwoju kosci,witamina C zmniejsza procesy zapalne,witamina K ktora wspomaga w utrzymaniu mineralow w kosciach.pylek bogaty jest w wiele skladnikow mineralnych-potas,fosfor, wapn, zelazo,miedz, cynk,jod,i inne.

Pomyśl o tym przedtem

Praktycznie od dzieciństwa możesz starać się zapobiegać chorobom reumatycznym - za wszelką cenę koryguj wady postawy u dzieci. Dbaj o prawidłowe żywienie, bogate szczególnie we wzmacniający układ kostny wapń. Konieczne jest szybkie usuwanie źródeł wszelkich dopadających nas zakażeń - klasycznym przykładem może być angina, która nie leczona może mieć dla bardzo groźne konsekwencje. Ważne jest także systematyczne uprawianie jakiegoś sportu - ale nie wyczynowo, tylko rekreacyjnie.

 

GazetaPolska 02.16.2011 - New York, USA